Spořit si na lepší budoucnost je v pořádku, bohužel mnozí lidé si takzvanou finanční rezervu bohužel netvoří. Co je důvodem, proč lidé nespoří na horší časy, které mohou skutečně přijít cobydup? V současné době dostávají lidé přidáno, bohužel ani to je nedonutí k tomu, aby si šetřili. Možná však nevědí, jak šetřit. Existuje nejen mnoho způsobů, jak si našetřit, ale na trhu se dnes vyskytuje také celá řada takzvaných spořicích produktů, které člověk může také využít. Víte, jaké spořící produkty vynáší nejvíce?
Jak již bylo zmíněno, spořící produkty jsou obrovským hitem. A jelikož za poslední rok Česká národní banka už několikrát zvedla úrokové sazby, lidé spořicí produkty začínají hojně využívat. Jaké spořicí účty jsme si nejvíce oblíbili a u jakých bank?
Spořicí produkty bez výpovědní lhůty
V nedávné době probíhaly mnohé zajímavé průzkumy, které se zabývaly tím, co je pro Češi výhodnější, co upřednostňují. Ukázalo se, že nejatraktivnější jsou pro Čechy spořící produkty, které nemají žádnou výpovědní lhůtu.
Kupodivu takových spořicích účtů najdeme na trhu hned několik. Jaké volíme nejčastěji?
U jakých bank účty využíváme?
Nejatraktivnější spořicí účty bez výpovědní lhůty patří spořicí účty banky CREDITAS. Úroky na spořících účtech od letošního září zvýšila, možná proto se o ni lidé mohou doslova poprat. Lze spořit bez jakéhokoli omezení výše vkladu, peníze jsou navíc kdykoli k dispozici.
Podobně jsou na tom spořící účty společnosti Equa Bank. I zde došlo ke zvýšení bonusové sazby, a to od letošního srpna. Základní úroková sazba byla zvýšena i u spořicích účtů Wünstenrot, kde se však sazba zvyšuje až po dosažení třiceti tisíc korun.
Atraktivní spořicí účty nabízí také banka Air Bank, která nabízí úrokovou sazbu kolem jednoho procenta. Co se týče spořicího účtu u Sberbank, ze jsou zvýhodnění klienti, kteří mají zřízené například konto AKTIV nebo OPTIMAL.