Poslední měsíce se táhnou ve znamení koronavirové krize, ze které se většina oborů začíná otřepávat, respektive se s ní učí žít. Není ostatně na výběr. Rozvolňování opatření je v nedohlednu, proto společnosti musí hledat různá řešení aktuální situace. Velké problémy zažívá hlavně kovovýroba a průmysl obecně. V tomto odvětví se poslední měsíce nesou ve znamení radikálního snížení obratů, které jsou způsobeny především uzavřením výrobních kapacit.
Zmiňované problémy však nejsou jenom v podobě nízkých zisků. Problémy nastaly i při bránění se koronaviru, jelikož muselo dojít k vyklizení kanceláří, dílen či skladů, aby k šíření nemoci nedocházelo. A aby kromě jiného nedocházelo ke zvýšení dalších rizik, jako je riziko krádeže nebo požárů.
Zotavení mnoha podniků se protahuje
I když řada firem aktuálně funguje tak, jak před koronavirovou pandemií (jenom za zvýšených hygienických podmínek), u řady z nich se může zotavení značně prodloužit. Důvodem toho jsou především již zmiňované finanční škody, ke kterým v uplynulých měsících došlo. Uzavření, byť krátkodobé, znamenalo pro společnosti po celém světě obrovský zásah do provozu a rozpočtu společnosti. Někteří odborníci se domnívají, že došlo k největším zádrhelům od konce druhé světové války.
Samozřejmě tento zásah nemohl nikdo předpokládat. Jen oněm škodám se dalo alespoň trochu předcházet. Krádežím mohla zabránit lepší zabezpečení, požárům zase správná požární ochrana a správná údržba.
Některé firmy zachází do extrémů
Během posledních měsíců se mnohé společnosti rozhodli zajít do naprostých extrémů. Mluvíme především o přechodných provozech, díky kterým se vyrábělo jenom na hranici produkčních kapacit. Aktivně se mnohé společnosti zaměřily na výrobu zcela jiných produktů, než k čemu je jejich výroba předně určená. Aktivně se vyráběly dezinfekce, ochranné obleky nebo roušky či ochranné štíty.