Pokud děláte práci, která vás baví, ale nemáte příliš kladné vztahy se šéfem, zkuste vzít komunikaci s ním z druhého konce. Jestliže si nevíte rady, jak s ním komunikovat správně, snažte se během rozhovoru držet několika základních pravidel. Nemusíte se bát, zvládne to opravdu každý. Bohužel ne vždy je výsledek stoprocentní. Každý nadřízený je jiný a na každého platí jiná pravidla. Jedno však mají společné, mají rádi odvážné a motivující zaměstnance.
Udržet si kladný vztah se šéfem není jednoduché
Je pochopitelné, že komunikace s nadřízeným není jednoduchá. Podobně to funguje na houpačce, jednou jste nahoře a po druhé zase dole. Pokud se mu ovšem při špatné náladě budete vyhýbat, neschytáte zbytečné nadávky, které není příliš příjemné poslouchat. Konec konců se jedná o člověka, který má různé potřeby a starosti. Nepočítejte s tím, že bude mít pokaždé skvělou náladu.
Dalším bodem je fakt, že každý nadřízený má své určité lidi, které má radši než ty ostatní. Vždy tomu tak bylo a vždy tomu tak bude. Jestliže mezi ně nepatříte, nic se neděje. Záležet bude na vás, zda máte rádi podlézání nebo se smíříte s druhým místem. Pokud se ovšem chcete dostat do podvědomí svého nadřízeného a stát se tak oblíbeným, nemusíte zoufat. Jde to, jen to nebude snadná cesta.
Oblíbení jsou ti, co souhlasí
Všude funguje jednoduché pravidlo, pokud souhlasíš se vším, co řekne nadřízený, jsi ve vedení. Na druhou stranu ne vždy budete moct souhlasit, ať už se jedná o přesčasy nebo dovolenou. Občas se může vyskytnou problém, při kterém nedokážete couvnout. Jedinou útěchou může být omluva. Nesnažte se svého nadřízeného odmítnou slovy, ne, já zítra nemůžu.
Při komunikaci mu dejte jasně najevo, že je vám to líto, ale bohužel se zítra nebudete moct zastavit. Pokud je váš důvod veřejný, prozraďte, jaká příčina vám stojí v cestě. Jestliže se jedná o skutečný důvod, váš nadřízený to ocení, a to i z pohledu toho, že jste se omluvili.