Sice se vloni zvedaly mzdy, ale to neznamená, to tak bude i letos. Pokud očekáváte horší časy, měli byste se na ně připravit, a to nejlépe tak, že začnete šetřit. Mnozí lidé si myslí, že šetření je poněkud těžké. Je to však jen o zvyku a o osvojení několika kroků. Šetření jako takové opravdu není nic těžkého, jen si nechte poradit.
Obecně lze říct, že utrácíme nejvíce za jídlo. Tomu bychom se měli vyvarovat. Samozřejmě nakupovat jídlo musíme, měli bychom však přestat kupovat to, na co máme jen chuť. Obvykle díky obyčejné chuti investujeme do mnoha sladkostí a zbytečností, které se bohužel neřadí k ničemu levnému. Doporučujeme nakupovat se seznamem, jelikož to je způsob, jak se vyhnout nakupování sladkostí.
Samozřejmě utrácíme nejen za potraviny, ale také za mnoho dalšího. Nechte se proto inspirovat několika kroky, díky kterým ušetříte aspoň něco málo do pokladničky.
Dárky svým blízkým vyrábějte
Velice často více utrácíme za své blízké než za nás samotné. Tomu bychom však měli učinit přítrž. Doporučujeme dárky pro své blízké vyrábět. Například pokud máte v rodině děti, můžete je obdarovat například ručně šitým a dělaným plyšákem, který bude jiný než plyšáci sídlící v obchodech, tudíž bude jedinečný a krásnější. Rodičům zase můžete vyrobit dekorativní hrnky nebo sůl do koupele, na internetu je hromada návodů, jak na to. Sourozencům třeba uděláte radost paletovým nábytkem, který lehce stlučete doma.
Držte se třicetidenního pravidla
Pokud chcete utrácet za sebe, měli byste se držet třicetidenního pravidla. Jedná se o pravidlo, které zní, že byste si měli koupit to, po čem toužíte, až za třicet dní. Během té doby se vám to srovná v hlavě natolik, že se může stát, že si danou věc už nekoupíte. Pokud však po dané věci budete toužit, budete na ni mít už za uplynulý měsíc našetřeno.